Na co zwrócić uwagę wybierając zaproszenia ślubne?

Czas planowania ślubu, to okres niezwykle intensywny i wymagający. Droga do wesela to niemałe wyzwanie, ale przy odpowiedniej organizacji wszystko wyjdzie dokładnie tak, jak sobie wymarzyliście. Jest jeden element, który jest nieocenioną pomocą przy planowaniu tak ważnego wydarzenia.

Zaproszenia ślubne to nie tylko miły gest w stronę bliskich, ale też świetna wskazówka, na podstawie której będziecie mogli podjąć dalsze działania. Co jest ważne przy wybieraniu zaproszeń? Przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek, które pomogą Wam w podjęciu decyzji.

#1 Cena zaproszeń i ogólne koszty

Zaproszenia ślubne mają bardzo zróżnicowane ceny. Wynika to z jakości oraz sposobu wykonania papeterii. Najtańsze warianty kosztują od 2-3 zł, jednak wzory takich zaproszeń często są przestarzałe, a jakość druku i papieru słaba. Im bardziej jakościowe materiały i unikatowe wzory, tym drożej.

Personalizowane zaproszenia ślubne mają dość wysoką cenę, ale są niepowtarzalne i wykonane dokładnie tak, jak sobie tego życzą państwo młodzi. Przed wybraniem zaproszeń warto przemyśleć ile sztuk będzie potrzebne i jaką kwotę możecie przeznaczyć na ten rodzaj papeterii.

#2 Możliwość personalizacji

Jeśli chcecie, aby Wasza papeteria była wyjątkowa, to warto zwrócić uwagę na to, czy dostawca oferuje personalizowane zaproszenia ślubne. Zmiana kolorów, czcionki, rozmiaru, rodzaju papieru i innych szczegółów może okazać się niezwykle istotna.

W naszej ofercie znajdują się wyjątkowe zaproszenia ślubne. Wrocław to siedziba pracowni ślubnej Bloom, ale świadczymy nasze usługi na terenie całej Polski.

#3 Czas realizacji

Organizacja ślubu to złożony proces, w którym wszystkie elementy powinny płynnie się przenikać. Aby goście mogli odpowiednio się przygotować, a Wy zyskać informację o rzeczywistej liczbie gości, zaproszenia muszą zostać wysłane z wyprzedzeniem czasowym. Z tego powodu decydując się na konkretnego dostawcę warto dopytać o czas realizacji Waszego zamówienia.

#4 Kontakt z wykonawcą

Przeglądając strony i oferty z zaproszeniami, z pewnością w głowie pojawi Wam się mnóstwo pytań. Warto je zadać i zwrócić uwagę na to, w jakim tempie dostajecie odpowiedzi. Płynny kontakt z wykonawcą jest bardzo ważny i może oszczędzić Wam wiele stresu. Jeśli od początku pojawiają się problemy i niedopowiedzenia, to mogą one wystąpić również na późniejszych etapach współpracy.

#5 Informacje na zaproszeniu

Bardzo ważne jest to, żeby zaproszenia wysłane do bliskich zawierały wszystkie niezbędne informacje. Design i jakość wykonania jest niezwykle istotna, jednak bez wskazówek dotyczących wydarzenia papeteria może nie spełnić swojej roli. Zwróćcie uwagę na to czy zaproszenia zawierają informację dacie, godzinie i miejscu ceremonii oraz przyjęcia weselnego.

Dodatkowym atutem jest dołączenie do zaproszenia kartki RSVP. Jest to skrót pochodzący od francuskiego zwrotu répondez s'il vous plaît (dosłownie: proszę odpowiedzieć), umieszczany na zaproszeniach, gdy zapraszający oczekuje potwierdzenia zamiaru przybycia zapraszanego. My nazywamy tak dodatkowy bilecik, na którym umieszczona jest data potwierdzenia przybycia przez gości oraz numery telefonów zapraszających. Poza tym na bileciku RSVP można umieścić informację o Waszych preferencjach co do prezentu.

#6 Estetyka zaproszeń

Oprawa ślubu powinna wyglądać tak, jak z Waszych snów. Ten dzień jest idealny do tego, by wyeksponować ważne dla Was elementy i opowiedzieć dzięki nim historię Waszej miłości. Jeśli kochacie wycieczki, to być może motyw podróżniczy na weselu będzie ciekawym rozwiązaniem?

Zaproszenia są dobrą okazją do budowania nastroju wesela jeszcze długo przed jego rozpoczęciem. Warto więc, by estetyka zaproszeń była spójna z przyszłym wystrojem sali i dodatków weselnych.

Podsumowanie

Wybór zaproszeń to skomplikowany proces. Przy podejmowaniu decyzji warto zwrócić uwagę na aspekty takie jak cena i czas realizacji. Jeśli chcecie, by oprawa Waszego ślubu była wyjątkowa, to możliwość personalizacji zaproszeń może okazać się niezbędna. Istotny jest również kontakt z wykonawcą. Zastanówcie się również nad tym czy zaproszenia zawierają wszystkie niezbędne informacje dotyczące imprezy, i czy ich estetyka jest zgodna z Waszą wizją.